ЯРМІЗ Центр реадаптації та реабілітації

ЯК РОЗВИНУТИ РЕЗИЛЬЄНТНІСТЬ

Резильєнтність або життєстійкість, чи життєва гнучкість – це наша здатність впоратися зі складними життєвими обставинами та відновлюватися після них.
Її порівнюють з гумовим м'ячиком, який відбивається від підлоги – відновлює свою форму та продовжує «стрибати».

Резильєнтність вміщує у себе основні елементи:

розуміння своїх цінностей та сенсів;

доброзичливе ставлення до себе та інших;

ефективне та конструктивне мислення;

здатність реалістично планувати та вирішувати проблеми;

розвиток навичок спілкування;

плекання добрих, підтримуючих стосунків.

Як розвинути резильєнтність в умовах війни?

Якщо ви почуваєтеся заручником (заручницею) ситуації, спробуйте поглянути на неї під іншим кутом. Наприклад, що би ви порадили найближчій подрузі (або другу), якби її (його) спіткали такі ж негаразди? Що сказала би про ситуацію мудра відома особа (ви можете уявити, ніби радитеся з Ейнштейном, Далай-ламою або ж будь-якою іншою авторитетною для вас людиною).

Пам'ятайте, що ви можете контролювати лише свої реакції та дії. І ви можете змінити те, що можете контролювати. Нам не під силу керувати минулим, передбачати майбутнє або ж примушувати інших людей бути такими, як нам хочеться. Тож немає сенсу тривожитися з приводу цього. Варто зосередитися саме на тому, на що ми маємо вплив.

Починайте з маленьких кроків. Зараз, у важкі часи повномасштабної війни, виклики, які кидає нам життя, можуть здаватися занадто грандіозними. Відчуття безпорадності може затягти у прірву відчаю. Можна подумати, що ця ноша непідйомна для нас. Але не потрібно кидатися на всю проблему одразу. Інколи набратися рішучості допомагають зовсім прості дії: вмитися холодною водою, заправити ліжко, навести лад на робочому столі або на кухні, скласти письмовий план дій і таке інше.

Ви не повинні долати труднощі самотужки. Бажання бути одноосібним героєм, який все «вивіз» на своїх плечах, часто диктує нам наше невгамовне его. Але подивіться будь-який епос, дитячу казку або культовий фільм – у кожного героя є команда підтримки. Формуйте свою команду, налагоджуйте зв'язки, зближуйтеся, звертайтеся за допомогою, адже ви заслуговуєте на неї завжди.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Стійка родина – сильна країна».
Немає коментарів:
Дописати коментар