Під час війни дітям дуже важливо мати підтримку своїх батьків — це дає їм відчуття захищеності в такий надскладний час. Однак навіть під час війни деякі сім’ї руйнуються, тож діти вимушені, окрім негативних емоцій, пов’язаних з війною, відчувати переживання, пов’язані з розлученням батьків.

Під час війни цей процес може ускладнюватися тим, що багато сімей з дітьми вимушені виїздити за межі країни, в той час як батько залишається в Україні. Або ж мати з дитиною мешкають в Україні, а батько воює та не має можливості бачитися з дитиною.
Виходом із цієї ситуації може бути спілкування дитини з батьком за допомогою онлайн-технологій. Але такий варіант зазвичай можливий лише тоді, коли між батьками не має конфлікту. Якщо ж батьки не можуть порозумітися, то дитина, як правило, втрачає своє право на спілкування з одним із них

Одним зі способів розв’язання таких конфліктів є медіація. Ця послуга зазвичай дієва на початковому етапі конфлікту та допомагає розв’язати проблему на етапі її зародження.

Процес медіації відбувається із залученням підготовленого фахівця – медіатора, який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.
Важливо пам’ятати, що у процесі медіації:


Користь медіації для дітей під час розлучення батьків:




Немає коментарів:
Дописати коментар