середа, 20 березня 2024 р.

Значення гри в житті дитини

 Центр практичної нейропсихології - Одеса

У дошкільному віці (3-7 років) панує світ сюжетно-рольових ігор. Мотиви ігор залежать лише від меж вашої уяви. Наступні ідеї для ігор допоможуть вам створити вашу з дитиною неповторну гру:
1️. Казковий Театр: створіть маленький театр у вашому будинку, використовуючи іграшки чи ляльки. Разом із дитиною вигадуйте історії та влаштовуйте виставу.
2️. Намальовані історії: подавайте дитині ключові слова або фрази, а вона малює історію за цими вказівками. Потім вигадайте разом казку за її малюнками.
3. Колекціонер історій": створіть "колекцію" різних предметів та нехай дитина розповідає історії про кожен предмет. Це стимулює творчість та мовленнєвий розвиток.
4. «Квест»: розмістіть покажчик чи карту в ігровій зоні та дозвольте дитині "подорожувати" та вирішувати завдання, щоб здобути невеличкі скарби.
❤️ Не забувайте, головне - це не інструкції, а спільні моменти радості та розвитку.
Діти молодшого шкільного віку (7-11 років) з початком шкільного навчання змінюють свою ведучу діяльність з ігрової на навчальну, але це не означає, що ігри більш не цікаві дітям. Вони лише набувають більш складного характеру. Наступні ігри можуть зацікавити дітей:
1. Магічний словник: разом з дитиною створіть власний словник з неіснуючих слів та їхніми визначеннями. Розвивайте творчість та мовленнєві навички.
2. Квест за Скарбами: сховайте покажчики або загадки по всьому будинку та дозвольте дитині вирішувати головоломки, щоб знайти скарб.
3. Археологічні розкопки: придумайте ігрове поле з "розкопками" (пісок чи папір) та дозвольте дітям відкривати "артефакти" – це може бути все, від іграшок до книг.
4. Рольова гра "У майбутнє": Нехай діти уявляють свої ролі в майбутньому та розповідають про свої досягнення та пригоди.
5. Творча майстерня: спільно виготовляйте щось креативне – ляльки, прикраси, або навіть малюнки для власного "музею".
❤️ Насолоджуйтеся кожною миттю разом і дайте вашій дитині відчути вашу невичерпну любов та підтримку!

Немає коментарів:

Дописати коментар