Центр практичної нейропсихології - Одеса
Дрібна моторика - це здатність виконувати точні та дрібні рухи руками. Розвиток дрібної моторики дуже тісно пов'язаний із розвитком мовлення.
Під час виконання дрібних рухів пальцями рук відбувається тиск на кінчики пальців, що працюють, і в кору головного мозку спрямовуються сигнали, які активізують клітини кори головного мозку, що відповідають за формування мовлення дитини.
Пальчикова гімнастика
Ігри з мотузочками, шнурками, стрічками
Різноманітні нанизування. Можна нанизувати все - ґудзики, намисто, ріжки макарони та ін.
Вправи з масажним м'ячем
Пальчиковий театр
Ігри з конструктором, мозаїкою, пазлами
Пластилінографія
Ігри з рахунковими паличками
Малювання пальчиками, долонею
Ігри з предметами домашнього вжитку:
з макаронними виробами, з крупою
з прищіпками
з гумками, намистом, шпильками
Ігри з піском і водою
Важливо!
Займаючись із дитиною, намагайтеся, щоб їй було цікаво. Варіантів розвивальних занять, ігор та іграшок існує безліч, ви обов'язково підберете щось їй до вподоби.
Не затягуйте заняття. У ранньому віці діти ще не вміють довго зосереджуватися на одному предметі. Краще зупинитися, щойно ви помітите, що малюк втомився, і переключити його увагу на інше заняття.
Краще кілька коротких занять, ніж одне довге. Постійність і регулярність - ось ключ до успіху. Вони виробляють у дитини звичку вчитися, не кидати справу на півдорозі.
Грайте разом із дитиною! У перші три роки життя батьки - найважливіші люди в житті людини. Виявляючи інтерес до її занять, беручи в них участь, ви підвищуєте їхню цінність і важливість для малюка.
Дрібна моторика - не єдиний метод, що стимулює мовленнєвий і когнітивний розвиток дитини, але його внесок без сумніву є дуже вагомим. Ігри та цілеспрямовані заняття обов'язково принесуть користь і успіх вашій дитині!
Немає коментарів:
Дописати коментар