неділя, 27 березня 2022 р.

Якщо дитині наснилось жахіття

 Якщо дитині наснився кошмар, якщо дитина кричить уві сні.

Під час сну, коли дитина із закритими очіма - не потрібно торкатись її чи обіймати. (Якщо дитині сниться, що хтось її переслідує, чи вона намагається вивільниться із небезпечного простору - це може призвести до неочікуваної реакції).
Сідаємо поруч, називаємо дитину на ім'я. Ти спиш. Тобі наснився страшний сон. Це сон. Я твоя мама. Я з тобою. Ти зараз прокинешся і я тебе обійму. Ми в безпеці.
Коли дитина відкрила очі - звертаємося на ім'я. Подивись на мене. Ти мене бачиш? ківни. Ти прокинувся. Як твоє ім'я? А як мене звуть? А твою кішку/собаку? Тобі наснився страшний сон. Зараз ти прокинувся. Все добре. Ми в безпеці. Стисни мою руку сильно-сильно. Можна тебе обійняти? Я з тобою. Обіймаємо, трохи гойдаємо, можно тихесенько співати колискову. Ми в безпеці.
Давай всі страшні сни відженемо (нам потрібно, щоб дитина сама змогла зробити дію - давай ми плескатимемо в долоні (один раз) і сон піде в країну снів, а ми в реальності. Чи ми відштовкнемо, чи бризнемо пульверизатором (навіть, уявним) - спреєм від монстрів. Чи подуємо (сни - як туман, можуть розвіятися від дихання). Чи - "сон, знай своє місце".
Закріплюємо словами - ти впорався, дивись, ти сам все подолав.
Вночі, якщо сама дитина не розповідає, що наснилося - не провокуємо. Якщо розповідає - кажемо - це був страшний сон. Це відбувалося уві сні. все минуло. Ти в безпеці. Якщо дитина розповідає про ворогів, чи що не міг вибратися,чи що поруч були снаряди - можна ворогів розвіяти в прах, уявити, що вибралися, над собою світовий щит. Нам треба завершити процес.
Будь ласка, кожного разу, коли минає тривога, коли минає небезпека - нам дуже важливо сказати - тривога закінчилася. Ти молодець. Ти так мені допомагав. Кожного разу варто ставити крапку в подіях. Щоб ми не поверталися до початку подій і не переживали у снах чи думках те, що для нас травматичне, знов і знов.
В спокійний час разом з дітьми можна співати улюблену пісню і домовитись - що ця пісня буде вашим паролем - нагадуванням про безпеку. Її можна співати,коли у дитини температура, коли істерика чи проблеми зі сном.
Для трансформації та роботи із образами та сюжетами сна - є окремі техніки, краще, щоб з цим працювали спеціалісти.
Нехай це не знадобиться і наші
діти посміхаються у снах ❤️

Немає коментарів:

Дописати коментар