Як татові, який в ЗСУ, вибудувати спілкування з дитиною на відстані – ділимося корисною інформацією.
Через сплеск емоцій діти можуть говорити: «я тебе ненавиджу», «краще б ти помер», батькам, які нині захищають Україну. Такими досить неприємними й навіть страшними фразами дитина хоче сказати, що боїться за тата, хвилюється, він дуже важливий, тож син чи донька намагається знецінити для себе вашу роль, аби менше боліло.
Як бути? (пряма мова дитячої сімейної психологині Світлани Ройз):
Наголосіть, що дитина має право на злість, але від цього ви не любитимете її менше.
Зв’язок із дитиною має бути регулярним (за можливості). Тобто навіть наліпка в одному з месенджерів, смайлик чи голосове повідомлення – це вже важливі сигнали для дитини, що тато поруч.
Робіть щось разом онлайн: співайте улюблену пісню, граєте в онлайн-ігри, домашнє завдання тощо.
Просіть дитину занотовувати все важливе, що з нею відбулося за день, а потім ділитися цим з вами.
Не забувайте розповідати й про свій побут: покажіть котика поруч із вами, предмет, який взяли з дому на згадку.
Надішліть один одному цінні для вас предмети – листи, саморобні вироби, шеврон, браслет, розмальовки тощо.
Вигадайте одне одному прізвиська, придумайте спеціальні жести на початок та кінець спілкування.
Обов’язково підтримуємо емоції дитини під час розмови: якщо їй сумно, скажіть, що вам теж сумно від розлуки з нею і завжди складно прощатися.
Але водночас зосереджуйте увагу дитини на майбутньому: «Які плани маєш на день?». Якщо дитина відповідає, що не знає, сформуйте їх разом.
Більше про те, як татові пояснити, чому він пішов на війну, що робити, якщо тато декілька днів не виходить на зв’язок, як рідні можуть підтримати дитину читайте у матеріалі від «Нова Українська Школа»: https://tinyurl.com/3f4tyyfp
Згодом редакція «НУШ» опублікує матеріал із порадами для мам-захисниць, як тримати зв’язок із дітьми, коли рідні є військовими, волонтерами чи працюють в Україні, а діти за кордоном та як підтримувати спогади про батька, якщо той загинув на війні.
Немає коментарів:
Дописати коментар