Центр практичної нейропсихології - Одеса
Крім фахівців, включаючи нейропсихолога, успішна корекція дислексії безпосередньо залежить від залучення до процесу батьків.
Один із видів «домашньої роботи» – вправи та ігри, квести, ребуси, настільні ігри. Усі вони мають бути спрямовані на те, щоби розвинути дефіцитарні функції дитини.
Якими можуть бути додаткові заняття?










Починати можна з простого «рак-мак» і поступово переходити до складніших слів і рим. Гарна ідея – завести спеціальний зошит, куди дитина виписуватиме пари слів.

Роздрукуйте на аркуші кілька простих скоромовок. Постійно повторюйте їх із дитиною. Згодом можна попросити збільшувати темп читання, а також читати тихо – голосно (Їла Марина малину, Перекип’яти суп, Всім подобається це куце цуценя).

Важливо приділяти достатньо уваги фізичним активностям, де задіяні обидві руки та/або ноги одночасно. Будуть доречні спроби навчитися їздити на велосипеді, кататися на ковзанах/роликах, ігри з м'ячем, стрибки на скакалці. Навіть у побуті можна придумати щось корисно-ужиткове та ефективне: наприклад, миття посуду, миття рук, комкання паперу будуть запускати процеси в лівій та правій півкулі одночасно.



Конструювання, завжди давайте дитині свободу для її фантазії, проте потім обов'язково просіть виконати завдання згідно з інструкцією, що додається, або зібрати приклад з неї. Таким чином, дитина вчитиметься «читати» задані правила і слідувати їм, а також прокачувати свою креативність.
ВАЖЛИВО

- Створіть сприятливу атмосферу для занять. Жодних докорів чи цокань при систематичних помилках. Тільки терпіння та працьовитість.
- Маленька перемога створює великий успіх. Хваліть дитину, завжди намагайтеся знайти і звернути увагу на те, що їй щось вдається.
- Не перевіряйте швидкість читання та не влаштовуйте складних диктантів. Відмовтеся від строгих перевірочних робіт у будь-якому вигляді.
- Якщо ви бачите, що дитині простіше займатись на гаджетах, не відмовляйтеся від сучасних технологій. Знайдіть навчальні ігри та вікторини в Інтернеті, а також завантажуйте тематичні програми.
- Регулярність – один з основних чинників успішної домашньої корекції. Краще займати щодня по 15 хвилин, ніж один раз на тиждень.
Немає коментарів:
Дописати коментар