вівторок, 20 лютого 2024 р.

Чи плакати корисно?

 Психічне здоров'я для України

Часто люди намагаються стримати сльози, бо вважають їх ознакою слабкості. Однак наука доводить зворотнє. Плач може бути корисним. І от чому 👇
🥲 Сльози — це спосіб самозаспокоєння
Дослідники виявили, що плач активує парасимпатичну нервову систему, яка допомагає вашому тілу розслабитися. Однак ефект від сліз не миттєвий. Може знадобитися кілька хвилин плачу, перш ніж ви відчуєте заспокоєння.
🥲 Сльози — це спосіб отримати підтримку
Якщо ви почуваєтеся пригніченими, то плач — це спосіб повідомити іншим, що ви потребуєте їхньої турботи і допомоги.
🥲 Сльози допомагають зняти біль та покращити настрій
Коли ми плачемо, в нашому організмі виділяються окситоцин і ендорфіни. Ці хімічні речовини змушують нас почуватися добре, а також можуть полегшити фізичний та емоційний біль.
🥲 Плач відновлює емоційну рівновагу
Іноді ви можете плакати, коли ви дуже щасливі, налякані або напружені. Дослідники з Єльського університету вважають, що такий плач допомагає відновити емоційну рівновагу.
🥲 Плач здатен знизити рівень стресу
Коли у стресових обставинах люди плачуть, їхні сльози містять низку гормонів стресу та інших хімічних речовин. Таким чином плач може знизити рівень цих речовин та зменшити стрес. Однак, щоб підтвердити це, необхідні додаткові дослідження в цій галузі.
🥲 Сльози допомагають оговтатися від горя
Скорбота — це періоди смутку, заціпеніння, провини та гніву. Плач особливо важливий у періоди горювання. Це необхідний етап у переживанні втрати близької людини.
❤️‍🩹 Не соромтеся плакати, якщо відчуваєте в цьому потребу. Однак пам’ятайте, якщо ви плачете дуже часто і ваш стан заважає повсякденній діяльності, зверніться за допомогою до фахівця психічного здоров‘я.

Немає коментарів:

Дописати коментар