вівторок, 17 травня 2022 р.

Як зрозуміти свої почуття?

 Viktor Ruban

🙆‍♂️ Емоції та почуття 🚴‍♂️

[Upd. від мене
Перш за все важливо пам‘ятати, що почуття та емоції живуть в тілі, не виникають нізвідки та не зникають у нікуди. Емоції можуть лише трансформуватись. Перш за все читаючи те що нижче важливо завжди питати себе як емоція та почуття відображаються у тілі, де саме та як саме відчуваються, як ми із тілом проживаємо ті чи інші емоції. Наше тіло є середовищем, живим та багатоскладовим так само і наші емоції та почуття є
відображенням процесів у цьому живому середовищі.
Емоційний баланс це не статика не статус, це динаміка це процес. Балансу не можна досягнути 🙆‍♂️, його важливо відновлювати та підтримувати🚴‍♂️]
🙄 Як зрозуміти свої почуття та емоції?
🧶 Іноді буває важко зрозуміти, що ми відчуваємо, здається, що це емоційний смерч, який важко пережити та легше блокувати. Але час, щоб визначити та зрозуміти наші почуття, може допомогти.
🧶 Звільнитися від контролю над своїми емоціями й дозволити собі їх переживати може бути важко. Якщо ви відчуваєте себе пригніченими, зупиніться, запитайте себе, чи зараз ви в умовній безпеці. Якщо так, - перемикніться на справу, яка вас заспокоює та розслабляє.
🧶 Так влаштована наша психіка, що працювати зі своїми почуттями, ми можемо перебуваючи в безпеці. В умовах реальної небезпеки - спрацьовує режим виживання.
✍️ Визначення своїх почуттів
❗️Дозвольте собі відчути свої емоції в безпечному місці. Це допоможе вам їх розпізнати.
1️⃣Спробуйте розслабитися. Ідіть туди, де вам буде комфортно і безпечно. Закрийте очі, глибоко вдихніть і спробуйте розслабитися.
2️⃣Зверніть увагу на своє тіло. Можливо, ви виражаєте свої емоції фізично. Це може допомогти вам зрозуміти, які емоції ви відчуваєте. Наприклад, якщо ваше серце б’ється швидко, а дихання поверхневе, це може свідчити про страх або паніку. Якщо ваші м’язи напружені, ви можете розлютитися.
3️⃣ Зверніть увагу всередину і спробуйте зосередитися на тому, що ви відчуваєте. Намагайтеся не засуджувати свої емоції, просто дозвольте їм бути. Якщо можете, спробуйте назвати свої почуття.
5️⃣ Наскільки сильні ваші почуття? Можливо, вам буде корисно оцінити свої емоції від одного до десяти. Наприклад, на скільки з десяти ви відчуваєте гнів? Смуток? Страх?
🧶Емоції складні, і ми рідко відчуваємо лише одну емоцію за раз. Ви можете відчувати поєднання емоцій, які змінюються протягом дня.
😌Розуміння своїх почуттів
🧶 Коли ви визначите почуття, спробуйте проаналізувати, чому ви його відчуваєте.
🧶 Знайдіть час, щоб запитати себе: «Чому я так відчуваю?» Це може допомогти вам визначити думки або переконання, що лежать в основі ваших почуттів.
🧶 Потім ви можете почати опрацьовувати ці думки та переконання, наскільки корисні вони для вас.
🧶 Що б ви не відчували, нагадуйте собі, що це щира відповідь.
🧶 Бути справді засмученим, занепокоєним чи наляканим — нормально — і нормально відчувати себе так через місяці, роки чи десятиліття після того, як травматична подія сталась з вами.
🧶 Ніхто ніколи не повинен винити вас в тому, що ви відчуваєте, або очікувати, що ви просто «переборете це».
🙏 Якщо вам потрібна допомога та підтримка - вам потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку через сайт tellme.com.ua. Це інтернет-платформа психологічної допомоги «Розкажи мені» і вона працює цілодобово. Консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО в режимі онлайн.
Інформація з телеграм-каналу «Психологічна підтримка»

Немає коментарів:

Дописати коментар