понеділок, 16 травня 2022 р.

Як налагодити комфортний побут дитини з аутизмом на новому місці

 Безбар'єрність

❓ Як налагодити комфортний побут дитини з аутизмом на новому місці
Постарайтеся взяти з собою улюблену знайому річ до кожного приміщення: 🧸 іграшку і подушку – в спальню, чашку – до кухні, улюблений одяг.
🛏🍫 Якщо можна, зонуйте новий простір: тут ми спимо, тут можна малювати, тут складаємо іграшки, тут робимо руханку, а тут – їмо. Навіть якщо простір дуже обмежений (хостели або табори для біженців), постарайтеся не змішувати ці зони.
📝 Підпишіть кожну зону на стікерах або намалюйте схематичні зображення – за що відповідає ця зона (кухня – тарілка і ложка, спальня – ліжко). Покладіть в кожній зоні особисту річ дитини.
Перший час до призвичаєння проходьте з дитиною шлях від однієї зони до іншої і проговорюйте: «Я йду на кухню їсти», «Спальня, лягаю спати».
👦🏼 🎲 Постарайтеся придумати гру або заохочення до кожного приміщення, щоб підкріпити переїзд великою кількістю позитивних емоцій.
Наприклад, душ завжди починається з улюбленої пісеньки, на кухні – квест з розкладання овочів по кольорах з призом в кінці, наліпка з улюбленим героєм на вхідних дверях тощо.
🧡 Дякуємо за рекомендації Anastasiia Stepula, експертці з особливостей комунікації з людьми, що мають нейровідмінності.
Більше інструкцій та порад, актуальних у воєнний час для батьків з дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких, читайте у «Довіднику безбар'єрності» ▶️ https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas.

Немає коментарів:

Дописати коментар