Центр практичної нейропсихології - Одеса
Для багатьох батьків виникає проблема — діти неадекватно реагують на програш, впадаючи в істерику або взагалі припиняючи гру.
Як поводитися батькам під час таких ігор?
Природне бажання — піддатися, дати можливість вигравати, щоб подарувати дитині відчуття впевненості, підвищити самооцінку й прищепити любов до нового заняття.
АЛЕ часті штучні перемоги виключають головне — можливість підготуватися до реального життя, де бувають і програші, і сильніші суперники.
Важливо:

Підтримувати баланс перемог і поразок. Для цього слід грати чесно й обирати завдання відповідного рівня складності.

Пояснюйте правила гри доти, доки вони не стануть зрозумілими абсолютно всім. Не варто одразу грати на повну силу після прочитання інструкції — краще перші рази грати, показуючи, в яких моментах можливий програш, а в яких — виграш.

Пояснюйте дитині ключовий сенс змагання не як перемогу, а як спосіб весело провести час, перевірити свої сили й покращити навички.

Створюйте додаткову мотивацію для дитини, хваліть ті її особистісні й фізичні якості, завдяки яким вона змогла чогось досягти, навіть якщо це не перемога. Це може бути спритність, наполегливість, азарт, нестандартне мислення. Чим більше позитивного ви знайдете, тим більший арсенал відкриється малюкові для використання в наступній грі.
Немає коментарів:
Дописати коментар