вівторок, 2 січня 2024 р.

Самодопомога

 З ТК Підтримай дитину:

Зараз всім певно страшно, тому якщо ви відчуваєте панічну атаку:

1. Випийте 100-150 г холодної води.
2. Почніть промовляти свої дії вголос, ведіть із собою підтримуючу розмову (якщо дозволяє ситуація).
3. Струсіть руки і тріть долонею об долоню до відчуття тепла.
4. Почніть жувати жувальну гумку з ментолом (заздалегідь подбайте, щоб вона була у вас із собою).
5. Займіть мозок: вирішуйте завдання, наприклад, продумайте новий маршрут від дому до роботи;  відкрийте на смартфоні "тетріс" або подібну гру і пориньте в неї.  Носіть із собою кросворд або розмальовки або завантажте відповідні програми.

Важливо пам'ятати, що панічні атаки є сигналом організму про те, що ми знаходимося в сильному стресі, навіть якщо самі цього не усвідомлюємо.  Тіло повідомляє, що в цей момент наші ресурси закінчуються.  Тому, впоравшись із панічною атакою, варто проаналізувати ситуацію та пошукати варіанти зниження рівня стресу.

І обовʼязково підтримайте дітей зараз. Обійміть їх, поговоріть спокійним голосом, дайте відповідь на питання.
Наголосіть, що ви і ЗСУ зробите все, щоб їх захистити.
💛💙

Вправи для зняття м’язової напруги

"Пташка махає крильцями". Підняти руки вгору і виконувати махи руками.

"Струсимо водичку з рук". Струснути розслабленими кистями рук, начебто струшуючи краплі води. Нахилити голову вперед, назад, праворуч, ліворуч, а потім виконати декілька кругових обертів головою спочатку в одну сторону, потім в іншу. Повільно покачати розслабленими руками з боків тулуба назад.

"Кулачки-силачі". Пальці рук під рахунок до 5 з силою стиснути в кулачки, на рахунок 5 розтиснути, струхнувши пальці рук, при цьому зосередити увагу дитини на тому, як пальчикам приємно відпочивати.
#гра_для_дитини

‼️ Чим заспокійливим зайняти дитину під час повітряної тривоги, якщо ви у сховищі чи ванній кімнаті?

1️⃣ Якщо у вас є пупирчата плівка для упаковування, візьміть її з собою. Лопання "пупирок" займає руки та заспокоює багатьох дітей та дорослих.
2️⃣ Візьміть з собою простирадло або ковдру. Сядьте, обніміть дитину та накрийтеся разом з головою, створивши "халабуду". Залиште шпаринку, для надходження свіжого повітря. В такій халабуді можна грати в різні ігри, бавитись ліхтариком, розповідати казки, тихенько співати.
3️⃣ Руки також можна зайняти м'яким пластиліном, м'ячиком-антистресом або іншою тактильною іграшкою чи матеріалом, яким можна м'яти, щипати, трохи підкидати, перекладати з руки в руку та подібне.
Звісно, краще завчасно приготувати і скласти матеріали у сховищі.

Немає коментарів:

Дописати коментар