Центр психології та розвитку "Київський Дворик"
Домашнє насильство — проблема, яка наразі загострюється через стрес та тиск, під яким ми всі перебуваємо. Та пам’ятайте: ніщо не може виправдати агресію та насильство, ані фізичне, ані психологічне.
На зображенні — цикли насилля, які є типовими для будь-яких стосунків. Важливо їх розпізнавати та порівнювати з реальністю.
Якщо ви або близька вам людина опинилась у небезпеці через насилля в сім’ї, за допомогою можна звернутись на гарячу лінію міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»: 0 800 210 160
Коротко про фази:
Зростання напруги. Абьюзер починає чіплятися до дрібниць, все частіше відверто демонструє поганий настрій та пасивно-агресивно реагує на те, що ви цей настрій не розділяєте або робите недостатньо, щоб виправити його. Будь-яке незадоволення абьюзера стає проблемою всіх мешканців дома, найменша суперечка перетворюється на скандал.
Емоційний вибух. Напруга доростає до свого піку та переростає в акт агресії. Тригером для вибуху також можуть стати алкоголь або наркотичні речовини.
Вибачення. За насиллям слідують сльозні промови та обіцянки такого більше ніколи не повторювати. Часто абьюзер навіть може намагатись задобрити постраждалих дорогими подарунками, увагою, турботливими вчинками.
Немає коментарів:
Дописати коментар