пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

15 Сонних та засинальних ідей для дітей

 Світлана Ройз 

15 Сонних та засинальних ідей для дітей. «Мама/тато, я не можу заснути. Допоможи». - Тема останнього тижня в запитах батьків саме така. А батькам і самим буває складно розслабитись і здається, що дитина спеціально затягує час. Що починає дратувати, особливо, коли ми втомлені.
В допомогу дорослим та дітям я написала кілька ідей, які можуть створити «простір» перед сном: розслаблення, уповільнення, близькості та безпеки.
☀️ Фокус в них на розслабленні, а не на засинанні – це знімає тиск і тривожність.
☀️ Образність і м'якість – використання уяви, теплих асоціацій (гніздечко, пір’їнка, чарівна ковдра) допомагає дитині відчути захищеність.
☀️ Дихальні техніки, вправи на розтягування та ритмічні рухи – вони впливають на м'язову та нервову систему, допомагаючи заспокоїтись.
🌟 1. Гніздечко (іноді дітям потрібно, щоб розслабитись, відчути кордони свого тіла) – ми можемо разом з дитиною створити гніздечко з подушок, ковдр. – уяви, що ти пташеня в гніздечку. І зараз під крилом великого птаха мами чи тата, чи бабусі\дідуся.
🌟 2. Чарівна ковдра - Уяви, що тебе огортає не просто ковдра, а тепле світло чи сяйво (якого воно кольору), яке приносить відчуття затишку, спокою та безпеки. Ця ковдра захищає і допомагає розслабитись
🌟 3. Невидима парасоля Уяви, що над тобою розкривається парасоля, яка може захистити. Якого вона кольору, якого розміру, чи хочеш когось взяти під парасолю?
🌟 4. Черепахові сни. Уяви, що ти велииииика черепаха, яка ховається у свій величезний панцир. Тобі там дуже затишно. (можна постукати по ковдрі – тук-тук, як там тобі в панцирі черепахи?)
🌟 5. Потягушки до зірки – уяви найкрасивішу та найяскравішу зірку та потягнись до неї. Твої руки наче гумові і ти можеш торкнутись її однією, а потім другою рукою
🌟 6. «Ти - моя зірочка» – зберись в клубочок, обійми себе за коліна а потім повільно розтягни ручки\ніжки – наче зірочка.
🌟 7. Їжачок – зберись в клубочок, напруж всі м’язи, наче у тебе зараз колючки з’являться, як у справжнього їжака. А тепер уяви, що (кіт, песик, лисиця…) побігли від тебе. І їжачок знов відчув безпеку і розслабляється. Спинка вже не в колючках, лапки розслаблені. Можна торкнутись пузика. І їжачок задоволено каже фир-фир-фир.
🌟 8. Хмарка на долоньці – уяви у себе на долоні хмаринку. Якого вона кольору. Якого розміру. Обережно здуй її, щоб вона повернулась на небо
🌟 9. Пелюстки спокою - Уяви, що ти квітка, яка повільно закриває свої пелюстки на ніч. Відчуй, як з кожним видихом пелюстки стають важчими й закриваються. (Робимо повільні вдих і видих. на вдиху долоні розкриваються, на видиху – збираються в квітку). Як виглядає твоя квітка? Уяви, що ти, наче ельф чи фея засинаєш в квітці
🌟 10. Зоряне небо - Уяви, що з кожним вдихом всередині тебе чи над тобою запалюється маленька зірка. Вона світить теплом, спокоєм і випромінює здоров’я, радість, затишок. Зроби вдих і зараз на повільному видиху починає з’являєтися нова зірка. Бачиш її? Вона всередині тебе чи над тобою? (допомагаємо дитині уявити всередині себе сяйво)
🌟 11. Ніжні хвилі. (Можна робити сидячи чи лежачі). Уяви, що ми знаходимося на березі річки, моря чи океану. Ми у самого берега. Тепла вода м’яко гойдає тебе, хвилі дихають разом із тобою – вдих, видих… (дитина сидячі має трохи гойдатися в такт з повільним диханням)
🌟 12. Гойдалка Сядь на ковдру чи ліжко, обхопи коліна й повільно покачайся вперед-назад. (Ми можемо обнімати дитину за спину)
🌟 13. Хмаринка - Уяви, що твоя подушка та ліжко – це м’яка хмарина, яка огортає тебе спокоєм і ніжністю. Відчуй, як подушка приймає форму твоєї голови. Відчуваєш голівку, як вона розміщується зручно на подушці? Як ліжко обережно і надійно тримає тебе. І ти стаєш легким \ легкою, наче хмаринка
🌟 14. Свічка - Уяви, що всередині тебе горить маленька свічка. Вона тепла, спокійна, безпечна для тебе. Її світло зігріває все всередині. Спостерігай, як її світло розливається в тобі, гойдажться в такт диханню.
🌟 15. Пір’їнка - Уяви, що все, що зараз заважає, напружує - перетворюється на пір’їнки чи листок, який несе вітер. Коли будеш готова\готовий – можеш подути і відпустити це
Не потрібно змушувати дитину «грати», ми можемо просто запропонувати образ чи м’яко слідувати за її відчуттями.
Ми можемо мовчки зробити м’який масаж – торкатись всього тіла, щоб повернути дитині відчуття кордонів, «втілеснити». Чи покласти свою теплу руку на живіт, груди, спину.
І головне – не хвилюйтеся, якщо результат не миттєвий. Сам момент спокійного, ніжного контакту перед сном – це вже цінність.
Добрих спокійних нам всім снів. І відновлення.
Обіймаю, Родино ❤️ як хочу Перемоги!

Немає коментарів:

Дописати коментар