Зі згаданої статті Оксани Мороз в Українській правді:
ШІ надав великі можливості для створення фейкових акаунтів українських військових саме в ТікТок. Адже тут найбільша концентрація реальних військових з реальними відео їхнього побуту та розповідей про бойові дії. ШІ дозволяє досить органічно змінювати аудіодоріжку, накладати інші субтитри та тиражувати відео з новими меседжами про нібито поганих командирів, забезпечення, оточення та іншу зраду.
Так наприкінці березня 2025 року під час відступу українських військ із Курщини та на фоні заяв Трампа про "оточення тисячі українських військових" росіяни поширювали згенеровані ШІ-відео. На них нібито українські солдати записували свої останні слова, бо опинилися в оточенні на Курщині, їх кинуло керівництво і вони тут і загинуть. Такі відео набирали мільйони переглядів.
У липні 2024 року "Телебачення Торонто" знайшло російську фабрику зі створення ШІ-фейків, які дискредитують українську армію. Фабрика працювала під контролем російського головного управління російської розвідки.
Саме там створили популярний фейк про Воху – чоловіка з синдромом Дауна, якого нібито мобілізували до ЗСУ і там з нього нібито знущаються побратими. Це відео завірусилося серед іноземної аудиторії. Так у березні 2025 року, після подій в овальному кабінеті, його поширила ведуча Fox News Rachel Campus-Duffy на своїй сторінці в Х. І попри спростування в коментарях, пост досі не відредагований.
Наступний етап впливу ШІ на соцмережі – масове створення та використання в інформаційних операціях віртуальних блогерів, яких буде важко відрізнити від реальних людей. Перші такі акаунти уже зафіксовані в китайській версії ТікТок – Douyin. З викрадених та змінених онлайн-зображень українки Ольги Лоєк були створені аватари, які розмовляють китайською і пропагують любов до Китаю.
Немає коментарів:
Дописати коментар