Контузія: різдвяна пам'ятка
Нагадаємо важливі факти про вибухову легку черепно-мозкову травму (контузію) та дамо декілька порад, щоб святкові дні не призвели до загострення симптомів.
Алкоголь — заборонено!
Вживання алкоголю доведено погіршує усі симптоми після контузії — від головного болю і пригніченості до порушень сну. А стан сп'яніння може призвести до повторної черепно-мозкової травми із тяжчими наслідками.
Сплануйте свята в компанії, де буде кому підтримати відмову від алкоголю.
Для дітей важливі святкові традиції та атмосфера.
Однак, гамірні дитячі новорічні вистави та яскраві миготливі прикраси можуть бути нестерпними для тата чи мами з наслідками контузії.
Варто разом обговорити — як створити нові традиції? Як провести час усією родиною так, щоб усім було цікаво та комфортно — дозволивши дітям вибрати з можливих варіантів занять та подій.
Якщо контузія призвела до суттєвих порушень пам'яті та уваги, варто подбати про те, щоб новорічні прикраси та приготування не порушували звичного розташування необхідних речей та рутинних дій.
Робити щось або спілкуватися під улюблені новорічні фільми фоном — може бути надто складною задачею після контузії. Виберіть щось одне.
Режим дня надзвичайно важливий після контузії.
Варто уникати порушень режиму сну навіть у святкові дні. Також потрібно пам'ятати про важливість періодичного відпочинку — у тиші без подразників — для профілактики загострення посттравматичної втоми.
Встановіть здорові межі. Родичів та друзів варто попередити, що для вас є прийнятним і комфортним, а що — ні. Не соромтеся відмовитися від зустрічі або поїздки, якщо відчуваєте виснаження. Усамітнюйтеся у тихому місці щоразу, коли відчуваєте, що перевантажені.
Здорове харчування із достатньою кількістю білкової їжі, різноманітних овочів, риби, кисломолочних продуктів та достатнім споживанням води — залишається корисним для відновлення після контузії і на час свят.
Пам'ятайте про дихальні вправи та техніки релаксації.
Поширеними наслідками контузії є тривожність та депресія. Ці стани не дають можливості відчувати радість або задоволення, тож "відсутність новорічного настрою" закономірна.
Не вимагайте від себе відчувати щось або проявляти неіснуючі емоції, навіть заради близьких — але пам'ятайте, що у випадку стійкого зниження настрою або постійної тривоги важливо звернутися по допомогу до фахівців з психічного здоров'я!
Бажаємо вам у новому році максимального відновлення та покращення стану здоров'я!
Немає коментарів:
Дописати коментар