Центр практичної нейропсихології - Одеса
Пропріоцепція – це унікальна здатність нашого тіла «відчувати» себе в просторі, або, іншими словами, це наша тілесна схема. Так само як зір дозволяє нам бачити світ навколо, пропріоцепція допомагає зрозуміти, де саме знаходиться кожна частина нашого тіла завдяки спеціальним рецепторам у м’язах і суглобах.
Наші очі реагують на яскраві кольори та рух, а пропріоцептивні рецептори активуються через тиск, що розподіляється по тілу. Кожен раз, коли ми протискуємося крізь вузькі простори, обіймаємо когось чи стрибаємо, наш мозок отримує важливу інформацію про положення тіла завдяки пропріоцептивній стимуляції.

Ця система дозволяє нам плавно рухатися через кімнату, не зачіпаючи предметів, спритно підійматися по шведській стінці та впевнено тримати в руках олівець чи ручку. Для виконання будь-якої дії, нам завжди необхідно точно знати, де розташовані наші кінцівки, щоб коректно ними керувати в потрібний момент.

Пропріоцепція забезпечує:



1-2 заняття на тиждень із нейропсихологом — це замало. Батькам важливо активно долучатися до процесу й підтримувати дитину вдома, допомагаючи їй у розвитку цих навичок через регулярні тренування та ігрові вправи.










Що таке пропріоцепція і чому вона важлива? Пропріоцептивні відчуття повідомляють нам про положення нашого тіла і його частин одна відносно іншої. Вони активізуються щораху, коли ми рухаємося, задіюємо наші м’язи й суглоби.
Пропріоцептивні рецептори знаходяться по всьому нашому тілу, глибоко всередині наших м’язів і суглобів. Тому коли ми штовхаємо, тягнемо чи підіймаємо важкі предмети, ми активізуємо ці відчуття.
Терапевти часто називають пропріоцепцію «відчуттям безпеки». Це тому, що активності, що стимулюбть пропріоцептивну сенсорну систему, організовують наш мозок.

- штовхати (наприклад, підлогу, виконуючи відтискання від підлоги або йогівські пози, такі як «собака мордою донизу», возик з предметами на дачі)
- тягнути (наприклад, перетягувати канат, перевозити пилосос)
- стискати й обіймати (стискати і сильно м’яти сенсорні предмети у долонях, наприклад, сенсорні кульки, міцно обійматися, загортатися в обтяжену ковдру)
- підіймати (відерця з водою, вазони)
- дертися вгору (по мотузковій драбині, скеледрому)
- підтягуватися (наприклад, на перекладині)
Немає коментарів:
Дописати коментар