четвер, 17 жовтня 2024 р.

Будьте добрішими до себе

 Ти як? 

Просто прийшли нагадати ❤️‍🩹
Зараз ми часто чуємо, що потрібно бути "на позитиві", "усміхатися навіть тоді, коли боляче або не показувати слабкість.
Але чи це справді так?
Життя не складається лише з радісних моментів. Воно — це ціла палітра різних емоцій. І кожна з них має право бути відчутною, важливою та значущою. Від сміху до сліз, від щастя до гніву, від спокою до розгубленості.
👉 Давайте разом спробуємо нормалізувати це. Адже справжня сила — в чесності з собою та прийнятті кожного моменту таким, яким він є.








Як піклуватися про власне психічне здоров'я


 

Протидія романтизації насильству

 Як захистити дітей від негативного впливу контенту, який романтизує насилля, кримінал та його естетику, чому батькам варто бути уважними? Про це ми вже розповідаємо у новому матеріалі.




Турбота про себе (ще навздогін до Дня психічного здоров'я)

 Israel Trauma Coalition in UA

Як дбати про своє психічне здоров’я під час травматичних подій?
Поради від Natalia Makienko - офіційної представниці ІТС в Україні

Сьогодні Всесвітній день психічного здоровʼя і багато хто каже, що не буде святкувати)))))
❗️Проте памʼятайте :
1. Не всі українці травмовані і не всім потрібен психолог✅
2. Наявність травмівного досвіду не означає появу психічної травми✅
3. Ресурси і сили подолання є завжди✅
4. ПТСР - це не вирок, а розлад який доволі успішно лікується✅
5. Більшість травмівних подій людина здатна подолати самостійно✅
6. Радіти і святкувати під час війни можна і потрібно✅
7. Наявність додаткових знань і навичок реагування в екстремальних ситуаціях може стати профілактикою постстресових розладів.✅
8. Israel Trauma Coalition in UA знає як це втілити 😉✅

середа, 16 жовтня 2024 р.

Як приборкати гнів?

 Просто нагадуємо, що гніватися — це нормально, особливо в часи війни

❤️‍🩹
Сьогодні багато з нас стикаються з емоціями, які можуть бути важкими. У часи, коли ми живемо в надзвичайно стресових умовах, важливо зрозуміти, що відчувати гнів — це нормально, і його можна приборкати.


Дитина захоплюється квадроберами (і не тільки)

 Національна соціальна сервісна служба України 

📍 У суспільстві спостерігається активне поширення різноманітних молодіжних течій. Незважаючи на тимчасовий характер моди і трендів, деякі захоплення дітей можуть становити ризик для їхньої безпеки, фізичного здоров’я та психічного самопочуття.
🔹 Перш за все, батькам слід звернути увагу на причини зацікавленості дитини певною підлітковою субкультурою, обговоривши ймовірні ризики. Можливо, таким чином дитина прагне самовираження, хоче привернути увагу дорослих або зазнає впливу однолітків чи масової культури.
☑ Важливо підтримувати довірливий діалог і створювати сприятливу родинну атмосферу, в якій дитина почуватиметься безпечно і зможе без страху та осуду поділитися своїми інтересами.


Захистіть власних дітей!

 Як ФСБ вербує дітей в Україні для диверсій: журналістське розслідування

Неповнолітніх зваблюють так званими швидкими грошима та відсутністю покарання за підпал військових автівок, обладнання «Укрзалізниці» та приміщень ТЦК, з’ясували журналісти-розслідувачі «Радіо Свобода».

Дітей вербують через Telegram. У Службі безпеки України проєкту «Схеми» підтвердили, що серед затриманих за названі правопорушення є неповнолітні. Загалом під вартою вже півтори сотні паліїв.

Підлітки йдуть на це, бо ще не можуть усвідомити наслідки своїх дій, вважає речник СБУ Артем Дехтяренко. Саме цим і користуються російські спецслужби, які роблять пропозиції навіть 11 чи 12-річним.

Інструкції розсилають українською, утім із помилками, які зазвичай роблять автоматичні перекладачі. Замовник платить навіть за попередню розвідку (фото об’єкта, який мають підпалити), цим заохочуючи дітей до подальших дій.

Російські спецслужби вербують неповнолітніх по всій Україні. Є серед затриманих паліїв підлітки зі Львова, Миколаєва та Київщини. Хлопців у гонитві за простим заробітком не зупинило навіть те, що батьки служать в ЗСУ, а самі юні виконавці підпалів усвідомлювали, що замовлення отримують з території країни-агресора.

Українські правоохоронці розповіли, що дії паліїв підпадають під 5 кримінальних статей, згідно з деякими з них покарання передбачене навіть для неповнолітніх.

Джерело

Новий мобільний додаток, в якому зібрані 365 практик для дорослих та дітей

 Світлана Ройз 

...хочу розповісти про подарунок. Від UNICEF Ukraine та програми підтримки ментального здоров'я Ти як?
Особливо сьогодні ми багато говоримо про стійкість.
Стійкість - обумовлена генетично, але може бути зміцненою. Як часто каже прекрасний Олег Романчук - ми можемо її плекати.
На одному з курсів зі стресостійкості дітей, який я проходила колись, Ann S Masten - лекторка - казала (не дослівно): стійкість - це продукт генетики, негараздів, ресурсності та нашої волі.
Мені здається, що плекання стійкості - це і вибір, і глибинна внутрішня робота, іноді зі спеціалістом, підтримка спільноти та можливість близькості, визнання своєї вразливості і вміння просити по допомогу, навчання та едукація (в міжнародних дослідженнях є висновок - чим вище рівень інтелекту, тим вище показники життєстійкості), і усвідомленні моменти регуляції - турботи про себе.
Я постійно на всіх майданчиках прошу - хоч кілька хвилин на день, тих практик, які комфортні - це вже маленький внесок в наше зміцнення. І їх потрібно робити не тоді, коли "припікає", а напрацьовувати поступово.
Сьогодні ми презентуємо додаток, в якому зібрані 365 практик для дорослих та дітей різного віку, дуже простих - на заземлення, дихання, для м'язової релаксації, практики уважності, ігри з дітьми для тілесного усвідомлення, практики для розвитку міжпівкульної взаємодії, повернення відчуття поточного моменту, уваги до всіх каналів сприйняття.
Це не замінить глибоку роботу з психологом/психотерапевтом чи підтримку лікарів, але точно допоможе в ній.
Моментальних результатів бути не може, але кожен момент нашої турботи про себе - це внесок в нашу стійкість та життєвість.
Я дуже хочу, щоб з часом там були і дуже прості ідеї - саморобки - які можна втілювати з дітьми. Ідеї, які б підтримали нашу "внутрішню дитину".
❤️
В додатку всіх зустрічає провідник - Моментал. Який каже, що кожен Момент турботи про себе важливий, допомагає зосереджуватись на поточному Моменті, щоб робити внесок в своє ментальне здоров'я.
Дякую, Юнісеф, програмі Ти Як, Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за довіру. Tanya Korol Vladislava Belau і тим, хто втілював проєкт - за вашу круту невтомну роботу!
Дозвольте познайомити, наш милий Моментал. В додатку він набагато миліше, ніж на фото:
А скоро буде і окремий додаток.
... Допоможіть, будь ласка, про нього розповісти.
Обіймаю, Родино ❤️ як хочу Перемоги!