понеділок, 28 листопада 2022 р.

У чому ще користь заняттями спорту?

 Мрія всього батьківства, щоб кохана дитина була здорова, сильна і розумна. І в наших силах їй допомогти в цьому.

На жаль, наші діти все частіше проводять час із гаджетами в руках, невідривно дивлячись у екран, а не  на вулиці, бігаючи та стрибаючи. Але саме від того, наскільки людина рухлива та енергійна, залежить когнітивний, психологічний та фізичний розвиток, а також здоров'я в цілому.

Наукові дослідження Каліфорнійського університету показують: якщо дитина постійно сидить, це негативно впливає на роботу її мозку. Заняття спортом, навпаки, покращують пам'ять, допомагають ефективніше вчитися.

Заняття звичайною фізкультурою заповнюють щоденну потребу в рухах. Спорт на дітей впливає дуже сприятливо.

У чому ще користь заняттями спорту?

📍Розвиває мислення. Неправда, що спортсмени радше сильні, ніж розумні. Фізична активність і здорова серцево-судинна система підвищують інтелект – такого висновку дійшли у шведській вченій спільноті, дослідивши понад мільйон молодих людей віком від 15 до 18 років. Заняття спортом активують процес створення нових нейронів у гіпокампі – ділянці мозку, що відповідає за пам'ять, навченість та емоції.

Тож майте на увазі: що частіше дитина тренується, то легше їй засвоїти та запам'ятати нову інформацію, а рівень інтелекту підвищується. Тренування допомагають тримати думки в тонусі, «перезавантажують» мозок; сприяють виробленню серотоніну і збільшують приплив кисню до мозку, що, своєю чергою, впливає на здатність мислити ясно і творчо. Цікаво, що творчий підйом з'являється відразу після тренування і триває ще кілька годин. Крім того, фізично активні діти здатні пропонувати цікавіші та оригінальніші ідеї.

📍Поліпшується пам'ять. Заняття спортом позитивно впливають на роботу наших «сірих клітин». В Університеті Британської Колумбії дійшли висновку, що за активних навантажень спортом збільшується обсяг гіпокампу (він відповідає за запам'ятовування текстової інформації: там засвоюється новий матеріал і переходить із короткострокової у довгострокову пам'ять).

📍Формується організованість. Здається, якщо регулярно займатися спортом, то вільного часу залишиться ще менше і менше. Але все навпаки: тренування допомагають упорядкувати графік, навчитися продуктивно використовувати час та встигати більше.

Бонус: прогулянки та їзда велосипедом допомагають швидше запам'ятовувати іноземні слова (це з'ясували у німецьких вчених колах).

📍Покращується настрій та знижується рівень стресу. Під час тренувань виробляються ендорфіни – «гормони радості», які відповідають за позитивні емоції, а також зменшують болісні відчуття. Під дією ендорфінів наш організм краще адаптується до стресу та бореться з втомою. Тренування – прямий шлях до емоційної стабільності, зменшення тривожності та формування когнітивної гнучкості.

❗️Єдине, що варто пам'ятати – все добре в міру! Фізичні вправи стануть благом, коли дитині зручно. Якщо дитині важко – зменшуйте навантаження. Якщо дитині незатишно на заняттях – міняйте тренера чи секцію. Якщо дитині не подобається вид спорту – змініть напрям.

Дитина виховується прикладом, а не словами. Якщо ви самі вестимете більш рухливий і активний спосіб життя, то і дитина наслідуватиме ваш приклад. Якщо мама й тато у вихідний із задоволенням проводять день активно (піші прогулянки, катаються на велосипеді, лижах..., а не лежать весь день на дивані), то і для дитини активний спосіб життя стане звичним і в порядку речей. Тож займайтеся спортом разом на здоров’я та із задоволенням.

Авторка — Олена Реуцька


Немає коментарів:

Дописати коментар