Щось я знов, напевно, сказала заборонене, і фб ховає дописи. А у мене сьогодні 11 простих ідей для вранішніх зборів, та полегшення адаптації дітей до школи та садочку. (Не)Секретні інгредієнти підтримки
нехай знайдуть тих, кому важливо
1. Такий гребінець, як на фото, допомагає безболісно розчесати сплутане з ночі волосся. Вранці, коли дитина особливо чутлива, для нас це порятунок.
3. М'який приємний на дотик м'ячик чи брелок з іграшкою, яку можна стискати в долоні - для заспокоєння та заземлення
4. "Камінець сили" на фото у мене на долоні - на кожній грані камінця (білі камінці продаються в будівельних магазинах) я малювала маркерами тих, хто для дитини може бути підтримкою. Коли потрібно повернути відчуття сили, чи дитина скучила, можна стискати "камінець сили" в руці. Коли камінь в руці - він нагрівається. Його можна прикласти до щічки. І це прекрасна метафора "тепла" близьких.
Іноді я прошу, щоб дитина торкалась кожної грані і відчула, які слова підтримки їй каже саме ця людина. (Дитину важливо попередити, що камінець може загубитись, але сила та підтримка всіх у нього всередині). І сама ідея для дітей шкільного віку.
5. М'яке серце - рамочка для фото чи малюнка. Можна зробити таку закладку для книг чи об'ємну іграшку. Модна вставити в рамочку реально фото близьких, чи намальовану картинку. (Теж попереджаємо, що річ може загубитись, а любов та підтримка завжди з нами)
6. Мушля - (ми її не даємо з собою в садочок чи школу). ми використовуємо метафору - мушля зберігає спогади, звуки. Дорослі при дитині шепчуть в мушлю свої побажання, добрі та ніжні слова. Коли дитина вдома потрібна підтримка, прикладає мушлю до вушка. А в садочку та школі - може скласти біля вуха долоньку "мушлею", і теж "почути" ці слова (можна шепотіти одразу і в долоньку)
7. Браслет - іграшка, якщо не дозволяють з собою брати іграшки, можна приготувати невеличкий браслет. Він дає відчуття - я тримаю тебе за руку.
8. Я купила у Наталия Юхненко шаблони для створення ляльки. (Це набагато дешевше, ніж можна собі уявити) Зліва - донька сама розмалювала личко. Для дитини ляльки, що створені для них, батьками, чи разом з батьками - наділені особливою силою.
9. Обійманці - практикум близькості. На картках ідеї різних обіймів, навіть без доторків. Їх можна використовувати при прощанні з дитиною. + Є стікери з обійманцями для вайбера та телеграм, які можна надсилати старшим дітям
Завантажити 12 карток і розгорток можна тут: https://bit.ly/3VbNZqR
Стикерпаки з обійманцями для месенжерів
Viber: https://bit.ly/3jgJFJu
Телеграм: https://bit.ly/3BPvhhR
10. Гра - "А як зробиш ти" - це проєкт UNICEF Ukraine - ми з Inna Horbenko та Yuliya Naida створювали 4-5 років тому в підтримку платформи НУМО. Гра для дітей дошкільного віку та молодших школярів. В картках є пропозиції різних ситуацій та дій, і варіанти відповідей. (А ситуації, пов'язані з розвитком різних навичок дитини). В вільному доступі в Спільнотеці Юнісеф https://spilnoteka.org/nastilna-gra-a-yak-zrobysh-ty/
11. Прекрасна ідея саморобки з порталу Крокотак. З шаблоном дитини та ліжечком. Я пропоную її використовувати для того, щоб дитина, що проходить етап адаптації до садочка, могла "тренуватись" вкладати фігурку спати. Такий шаблон можна покрити скотчем чи плівкою, щоб був більш практичним і дати з собою в садочок. (Сюди ж нагадаю - ми готуємо для дитини одяг, який, бажано не потрібно надягати - знімати через голову)
Немає коментарів:
Дописати коментар