понеділок, 31 жовтня 2022 р.

Стратегії самодопомоги

 ЩО РОБИТИ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН?

Стратегії самодопомоги


🧘🏻‍♀️1. Турбота про тіло.  

Те, як ми почуваємося фізично, неодмінно має вплив і на емоційний стан. Тож бережіть себе й за наявності проблем зі здоров'ям звертайтеся до лікаря. Не варто відкладати турботу про себе на "після війни".

 

🥑2. Турбота про раціон. 

Збалансоване харчування — наступна складова у фундаменті самодопомоги щодо стабілізації емоційного стану. 

 

⛹🏻‍♀️3. Фізична активність. 

Збалансованим має бути не тільки  харчування, а й фізичні навантаження. Але пам'ятайте, що як надлишок, так і недостатня кількість фізичної активності є однаково  шкідливими для здоров'я. Тому намагайтеся знаходити в усьому золоту середину. 


💊4. Скажіть "ні" безконтрольному прийому ліків, що знижують рівень тривоги й впливають на емоційний стан. 

Пам'ятайте, що тільки лікар має право призначати вам антидепресанти або інші групи ліків та визначати дозування й термін прийому препаратів. Самолікування може призвести до погіршення стану. 


📲5. Відмовтеся від постійного моніторингу новин. 

Відпишіться від зайвих каналів,  які здебільшого дублюють одну й ту саму інформацію. Створіть графік перегляду новин (наприклад, 15 хв. на день). 


🛌6. Якісний сон. 

Неможливо почуватися емоційно врівноваженим, якщо ви маєте проблеми зі сном. Тому дбайте про свій сон. За потреби зверніться до психотерапевта по кваліфіковану допомогу. 


💆🏻‍♀️7. Відпочивайте. 

Відновлюйте свої ресурси за допомогою речей, які вам приносять задоволення. За прогулянку на свіжому повітрі перед сном або перегляд цікавого фільму ваш організм неодмінно вам подякує.


🎼8.  Слухайте музику.

Музика має вплив на наші почуття й здатна викликати появу різних емоцій. Створіть декілька музичних добірок, назвіть їх, наприклад: "Музика, що бадьорить", "Музика для сну", "Релакс"... Далі додайте в кожну зі створених добірок музичні твори, що викликають у вас певні емоції, й прослуховуйте їх для створення потрібного вам настрою. 


Юлія Ворман, практичний психолог

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар