Подумайте: що ви будете робити, коли небезпека мине?
Ловіть коротеньку вправу, яка допоможе позбутися тривоги, щоб мати змогу виконати свої справи.
Тривога - це відповідь психіки на питання "а що, якщо" і схожі на них. На відміну від страху, який є природньою відповіддю на реальну небезпеку для життя. ❗️Але кожна небезпека рано чи пізно минає, а от тривожність може залишатися.
Як привести себе до тями, коли небезпека минає?
Тривога може вплинути на нашу працездатність, знизити її ефективність, швидкість або взагалі завадити приступити до важливих справ.
🔹 Щоб зменшити інтенсивність тривоги або позбутися її, спочатку пропонуємо вам привести свої думки до ладу і відповісти на наступні питання:
▫️ Що саме мене тривожить?
▫️ Чи є вагомі причини хвилюватися?
▫️ Я тривожуся через те, що моя проблема завелика і я не можу її вирішити або моя тривога виникає тому, що я не хочу братися за вирішення проблеми і постійно відтягую час?
▫️ Чи є в мене зараз можливість зробити ту дію (зателефонувати, скласти план, зібрати інформацію, призначити зустріч, знайти безпечне укриття тощо), яка викликає в мене почуття тривоги?
▫️ Який я можу зробити перший крок для вирішення своїх справ?
✔️ Тепер сконцентруйте свою увагу на тому, що вас оточує. Придивіться до предметів і їхніх кольорів, відчуйте навколишні запахи, прислухайтеся до звуків, візьміть до рук якусь річ, щоб відчути її текстуру.
Потім дістаньте аркуш паперу і запишіть усе, що вам вдалося відчути та усвідомити.
✔️ Тепер сконцентруйте увагу на своєму тілі. Прислухайтеся, як б’ється ваше серце, поспостерігайте за своїм диханням, відмітьте температуру рук і ніг, відзначте найменші рухи, відчуття напруги в плечах або якийсь дискомфорт.
Запишіть, що ви помітили у процесі вивчення свого тіла.
🌿 Тільки що ви сконцентрували свою увагу на зовсім іншій діяльності, за рахунок чого ваша тривога могла зменшитися або відступити.
Збережіть собі цю вправу і спробуйте її виконати, якщо через тривогу не зможете зосередитися на важливих справах.
Немає коментарів:
Дописати коментар