Центр практичної нейропсихології - Одеса
Коли дитина підходить до вас із проханням «пограти», приносить своїх улюблених ведмедиків або конячок, яких ви вже не можете бачити – не зневірюйтеся. Скористайтеся однією з цих ідей, щоб швидко придумати цікаву рольову гру
Гра в подорожі
Для любителів різних розвивальних ігор це може стати справжньою знахідкою. Можна обирати на карті, куди поїхати, читати географічні назви, прокладати маршрути, пробувати національні страви… І все це, не виходячи з дитячої.
Гра в школу
Для тих, хто планує навчити дитину букв або рахунку. Одне діло, коли тебе вчать, а зовсім інше – коли вчителем стаєш ти! Дитина не має бажання вчити букви, але коли букви мають вивчити плюшеві ведмедики - усе змінюється.
Життєва гра
Беремо за основу будні. Недавно дитина ходила на виставку, в гості або в дельфінарій? Ви гуляли лісом, влаштували пікнік? Просто їздили в село до бабусі, годували курей і корів? Малюк качався на гойдалках сьогодні вдень? Пограйте в це! Зробіть арену цирку з конструктора, знайдіть маленьких рибок і створіть «океанаріум» в коробці, запросіть гостей до плюшевих ведмедиків!
Терапевтична гра
Візьміть за основу сюжету проблему, з якою дитина нещодавно зіткнулася. Наприклад, якщо дитина боїться павуків або жучків. Тут знадобляться навички створення терапевтичних казок. Але можна й просто пофантазувати. Наприклад, той самий страшний павучок потрапляє в біду і стає безпорадним, а ваш малюк рятує його своїм героєм. Хіба можна боятися того, кого врятував?
Гра в професії
Добре знайомити дитину з різними професіями за допомогою рольових ігор. Придумайте, ким працюють і чим займаються ваші герої. У когось сад квітів, у когось ветеринарна клініка. Можливо, дракончик гасить пожежі, а ведмідь будує будинки. І не забудьте про гру лікаря та магазин.
Підготовча гра
Ця гра допоможе підготувати малюка до майбутньої події. Це може бути переліт літаком або похід до лікаря, початок відвідування дитячого садка чи школи. Ми можемо обіграти це в рольовій грі і трохи підготувати дитину, пробудивши в неї інтерес.
P.S. Про всяк випадок нагадаю: букви з маленькими дітьми треба вчити через їх звукові аналоги, коли Б - це "б", а не "бе", Н - це "н", а не "ен".
Немає коментарів:
Дописати коментар