пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Підвищення стресостійкості освітян

 Florence Centre

🤓 Підвищення стресостійкості освітян 🤓
Вчителі, викладачі, педагоги, вихователі – це ті люди, які поруч з нами у найбільш важливі роки життя. Разом з ними ми вчимося писати, рахувати, красиво говорити, співати, танцювати… Багато хто згадує свої шкільні чи студентські роки з подякою саме завдяки вчителям. Та є і чимало викладачів, які лишили по собі дуже неприємні спогади. Проте і перші, і другі зробили свій вклад в наш розвиток і становлення. Кількість людей, яких один викладач навчає протягом свого професійного життя, вражаюча. Отож з впевненістю можна сказати, що рівень стресу в освіті один з найвищих.
І якщо в університеті чи коледжі навчаються вже більш дорослі та самостійні люди, які здебільшого мають уявлення про те, що таке повага, етикет спілкування та відповідальність, то у школі з цим складніше. Бо саме шкільні педагоги беруть на себе основний удар, навчаючи школярів (і їх батьків) основам ділового спілкування.
Дзвінки та повідомлення у будь-який час доби, небажання батьків брати участь в шкільному житті дітей, надмірне навантаження додатковою методичною роботою, велика кількість конкурсів, відсутність підтримки з боку адміністрації – це лише вершина айсбергу. Кількість проблем, з якою стикаються педагоги щодня, просто величезна. А якщо до цього додати ще сімейні питання чи проблеми зі здоров’ям, то вийде, що вчителі навіть сильніше мурах. Бо мурахи можуть підіймати ношу вдвічі важчу за них, а педагоги несуть на собі ношу, що в рази важче власної ваги.
Вирішення більшості питань потребує багато часу і зусиль з боку влади, на жаль, це не в нашій компетентності, тому допомогти в цих питаннях ми просто не можемо. Ми зібрали деякі рекомендації, які допоможуть підвищити рівень стресосійкості педагогів та дадуть змогу продовжувати такий складний, але надзвичайно важливий процес навчання і виховання людини. Це не вичерпний перелік порад, проте це те, з чого однозначно варто почати.
Наступного тижня у більшості учнів розпочинаються осінні канікули. Проте це зовсім не означає, що вчителі теж будуть відпочивати. На жаль для деяких педагогів час учнівських канікул буває ще більш напруженим та навантаженим, ніж період навчання. Проте це зовсім не правильно! Адже людина тоді готова до активної роботи, коли має змогу якісно відпочити. Тож якщо ви відчували потребу щось змінити в своєму житті (зокрема професійному), то пропонуємо розпочати вже з цих канікул.






Немає коментарів:

Дописати коментар