пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Кишенькові гроші дитині: шість правил від психолога

 Дитячий психолог

Кишенькові гроші дитині: шість правил від психолога
1. Мотив видачі кишенькових грошей
Влаштуйте щось на зразок сімейної ради, і в присутності всіх членів сім'ї оголосіть дитині, що ви вважаєте її вже досить дорослою і відповідальною, щоб володіти грошима. Відповідальність і вашу довіра - ось єдиний мотив, який повинен штовхати вас до цього рішення.
2. Сума на тиждень
Встановіть прийнятну для вас суму, яку будете виплачуватися дитині щотижня. Розмір суми ролі не грає, він залежить від вашого добробуту і від потреб дитини. Виберіть день, в який відбуватиметься виплата. Нехай це буде нейтральний день в середині тижня (вівторок, середа, четвер), щоб він не асоціювався у дитини з завершенням тижня, підведенням підсумків навчання і т.п.
3. Ці гроші не контролюються батьками
З урахуванням першого пункту, ви не повинні здійснювати контроль за витратами дитини, диктувати їй, як і на що витратити її особисті гроші. Оскільки ваша мета - навчити чадо володіти грошима, вам слід надати йому цю можливість. Вона може відкладати гроші на якусь велику покупку, або витрачати їх протягом тижня або за один день, але це повинно бути її власним вибором.
4. Цих грошей не можна позбавити
Коли дитина отримала двійку, нагрубіянила або накоїла щось ще, каригідне, - вас так і підмиває позбавити її щотижневої виплати. Цього не слід робити.
Наш мотив - довіра і відповідальність, тому не будемо перетворювати кишенькові гроші в метод виховного впливу і маніпулювання дитиною.
З цієї ж причини не слід збільшувати суму за відмінні успіхи або хорошу поведінку. Ці поняття не повинні змішуватися в голові у дитини. Видаючи гроші, не кажіть їй: «Ти на цьому тижні добре попрацювала, чесно заробила» або «Видаємо тобі гроші, хоча і не варто було б, враховуючи твою поведінку». Утримуйтеся від таких фраз. Видача грошей повинна бути буденною подією, на якій не слід загострювати особливої ​​уваги і надавати їй якогось емоційного забарвлення.
5. Не видавайте кишенькові гроші раніше призначеного терміну
Навіть якщо дитина дуже просить, не піддавайтеся і не видавайте кишенькові гроші раніше терміну. Адже наша мета - навчити користуватися грошима раціонально і відповідально.
6. Не перекладайте свої витрати на дитину
Те, що ви вважаєте за потрібне купити дитині, купуйте на свої гроші, як робили це і раніше. Але буває, дитина просить купити щось таке, чого ви не купили б ні за яких обставин. У такому випадку потрібно обгрунтувати свою позицію, і якщо дитина продовжує стояти на своєму, не перешкоджати їй купити бажану річ за її особисті кишенькові гроші.
Юлія Савельєва

Немає коментарів:

Дописати коментар