понеділок, 4 листопада 2024 р.

Як говорити з дітьми на складні теми

 Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї""Батьківська кава" - серія зустрічей з фахівцями для батьків

💛 Розвивати та плекати свою батьківську мудрість у часі війни є особливим викликом, особливою потребою та необхідністю.
Заради теперішнього і майбутнього наших дітей.
✍️ Ділимося з вами порадами від Світлана Ройз про те, як бути добрими супроводжуючими дітей у непростий час боротьби.
🔵 Переглянути "батьківську каву" на тему "Діти і війна" зі Світланою Ройз можна на нашому ютуб-каналі: https://www.youtube.com/watch?v=RCBwI8Qqzm0
🔵 Проєкти, практикуми, ігри та вправи для підтримки дітей та їхніх батьків у часі війни:
🌿🌿🌿
п о р а д а 1️⃣:
ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ НА СКЛАДНІ ТЕМИ?
Коли розмовляємо з дитиною на будь-яку складну тему, можемо використати алгоритм:
✅ Займаємо стійку позу (бо діти зчитують невербальні сигнали). Якщо я починаю говорити на складну тему, але поза є нестійкою, це означає для дитини, що я не впевнена у тому, що говорю.
✅ Важливо пересвідчитися, що вже знає дитина. Поширеною помилкою багатьох дорослих є спільний з дітьми перегляд новин. Діти часто сприймають новини нераціонально. Для нас новини - це те, що відбувалося нещодавно, а для дітей - те, що відбувається саме у цей момент, а не навіть кілька годин тому. Що це означає для дитини? "Я перебуваю у небезпеці".
✅ Скажіть дитині: "Я хочу поговорити з тобою на складну тему, вона і для мене складна" або "Я лише починаю розбиратися у цій темі, але розповім про те, що розумію та знаю". Цими словами ми налаштовуємо дитину, щоб її нервова система взяла "прискорення".
✅ Наголошуйте на тому, що зараз ви знаходитеся у безпеці. Стежте, щоб дитина теж зайняла стійку позу. Коли розповідаємо, що росія напала на нас, кажемо також, що є багато прекрасних, добрих, сильних людей, які захищають нас, яким ми довіряємо.
✅ Чим менша дитина, тим коротшими мають бути наші речення і більшими паузи, щоб дитина встигла осмислити інформацію і поставити запитання.
✅ Якщо бачимо, що поза дитини почала змінюватися (ворушитися, відвертатися), то розуміємо, що інформація стає надто важкою і тоді треба зробити паузу.
✅ Будь-яку розмову на складну тему добре завершити тим, що ми пропонуємо дитині дію. Саме дія виводить нас зі стану травматизації чи безпорадності. Можна разом із дитиною переказати кошти на ЗСУ, чи написати листа військовим або намалювати малюнок.
Наступні поради у слайдах 👇





Немає коментарів:

Дописати коментар