Ура! Ми сьогодні випускаємо в ефір - у вільний доступ - новий проєкт. Гра «НЕВИДИМІ ДАРИ. ЗНАХОДЬ СВОЮ СИЛУ». Ця гра для дітей (3-10 років) створена в допомогу батькам, освітянам, психологам, ведучим дитячих груп - для того, щоб діти та дорослі в ігровій формі повертали контакт із тілом. А ще, щоб відчули – не в «чарівних паличках», а саме в нас, в нашому тілі, в наших виборах - наші особисті «Дари», які ми робимо вже не прихованими, а усвідомленими.
Чим більше ми та наші діти будемо відчувати своє тіло, вміти розрізняти та витримувати різні тілесні відчуття, розрізняти емоції, тим легше нам буде впоратись зі стресовим навантаженням та опрацьовувати травматичний досвід.
У грі є два шаблони – фігурки дітей – хлопчика та дівчинки. (Нам важливо, щоб діти бачили цілісність людського тіла, щоб повертати відчуття "образа тіла" ). І є 13 «дарів – підсилювачів». Це хвости, крила, ріг однорога, лапки й ратиці, хутро, кігті, зуби, очі, вуха, серце. їх потрібно вирізати й «надягти» чи вставити в прорізи по контуру шаблонів. (ми свідомо робили отвори так, щоб саме тіло було неушкодженим). Коли діти використовують шаблони, чи просто уявляють ці дари на самому собі – вони скеровують увагу до конкретних частин тіла. Повертають відчуття кордонів тіла. А ще мені хотілось задіяти просторове сприйняття - щоб було відчуття об'єму.
В грі ми працюємо одночасно на кількох рівнях – тілесному (до кожного «дару» пропонується рух, вправа на напруження, розслаблення - розтягування м’язів, вигук чи доторк), думок та переконань, а ще пропонується ресурсна римівка з «активізацією» дару. Яку дитина може проговорювати і поза грою, щоб налаштуватись на відчуття сили та ресурсності. Дорослі, що тестували гру, розповідали, що використовували і для самих себе ці римівки.
Наша задача – допомогти дитині відчути силу, повернути стійкість, щоб вона могла витримати навантаження емоціями, і змінювати та обирати нову поведінку та реакцію.
У гри багато можливостей для використання. В інструкції є опис, як грати зі своєю дитиною, як використовувати в індивідуальній терапії, чи як руханку для груп дітей, чи як окремий практикум. Можна роздрукувати і грати офлайн, а можна просто завантажити картки на телефон, можна працювати онлайн. Можна обирати під конкретні задачі (на картках є пропозиція, коли їх можна використовувати). Основні теми – заземлення, адаптація, стійкість, можливість сказати Ні, емпатія, самопідтримка, заспокоєння, радість, відчуття контролю, близькість.
Завантажити гру можна тут: https://bit.ly/3E4mMAf
Над грою працювали:
Авторка - Світлана Ройз
Редакторка Tania Stus
Дизайнери Olena Marchyshyna та Roman Marchishin
Ілюстраторка Инна Черняк
Допомагали з координацією Nataliia Yelisieieva та Solomiya Myshlovska
Дякую всій нашій команді і дякую Halyna Tytysh ГО "Смарт освіта" , Фонд Східна Європа , Victor Liakh Marina Tereshchuk за наші спільні проєкти.
Так хочеться для дітей та дорослих відчуття дарів своєї сили. В нашу гру закладено багато турботи та любові.
Обіймаю, Родино як хочу Перемоги
Немає коментарів:
Дописати коментар