вівторок, 14 листопада 2023 р.

ОЗНАКИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ по А. Маслоу

Інститут психології та системної терапії Ресурс MIGIS

ОЗНАКИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ за А. Маслоу

Абрахам Маслоу вважав, що такі особистості складають близько 1% населення.
1. Більш адекватне, ніж у інших, сприйняття дійсності, вільний від впливу основних потреб, стереотипів, забобонів. Проявлений особливий інтерес до незвіданого.
2. Прийняття себе та інших такими, якими вони є, відсутність штучних, хижих форм поведінки.
3. Спонтанність проявів, простота і природність. Дотримання встановлених ритуалів, традицій і церемоній, але ставлення до них з належною почуттям гумору. Це не автоматичний, а свідомий конформізм на рівні зовнішньої поведінки.
4. Ділова спрямованість. Такі люди зазвичай зайняті не собою, а своєю життєвою завданням. Зазвичай вони співвідносять свою діяльність з універсальними цінностями і схильні розглядати її під кутом зору вічності, а не поточного моменту. Тому вони всі в якійсь мірі філософи.
5. Позиція відстороненості по відношенню до багатьох подій. Це допомагає їм відносно спокійно переносити неприємності і бути менш схильними до впливів ззовні. Вони нерідко схильні до самотності, що не відбивається на сталості їх гарного настрою.
6. Автономія і незалежність від оточення; стійкість під впливом фруструючих факторів.
7. Свіжість сприйняття: знаходження кожного разу нового у вже відомому.
8. Граничні переживання, які характеризуються відчуттям зникнення власного Я.
9. Почуття спільності з людством в цілому.
10. Дружба з іншими самоактуализуючими людьми: вузьке коло людей, відносини з якими дуже глибокі. Відсутність проявів ворожості в міжособистісній взаємодії.
11. Демократичність у відносинах. Готовність вчитися у інших.
12. Стійкі внутрішні моральні норми. Гостро відчувають добро і зло. Орієнтовані на цілі, а кошти завжди їм підпорядковуються.
13. «Філософське» почуття гумору. Ставлення з гумором до життя в цілому і до самого себе, але чиясь ущербність або негаразди ніколи не вважаються смішними.
14. Креативність, яка не залежить від того, чим людина займається, і що виявляється у всіх його діях.
15. Критичне ставлення до тієї культури, до якої вони належать: вибирається гарне і відкидається погане (корисне/некорисне).

Немає коментарів:

Дописати коментар