Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"
Наш мозок і душа як дерево - найкраще ростуть і дають плоди у доброму середовищі і у добрій турботі.
З дитинства ми вчимося турбуватися про тіло, про здоровий спосіб життя, але, на жаль, так мало ще знаємо про те, як берегти психічне здоров'я.
Що ми можемо зробити, аби потурбуватися про мозок, а відтак і психічне здоров'я?
Мозок потребує достатнього та якісного сну. Це базовий щоденний “клінінг” для нервової системи. Сон відновлює ресурси мозку, реорганізовує пам’ять, є вкрай важливим для здоров'я тіла. Потреба у сні в різних людей та в різний період життя різна (в середньому - 7-8 годин).
Мозок потребує здорового харчування. Пам'ятаймо про корисну їжу та уникнення шкідливої. І не лише про те, що ми їмо, а й - коли та як, адже надмір шкідливий. Споживаймо їжу з уважністю, насолодою та вдячністю, і якщо є можливість - у доброму товаристві! І звісно не забуваймо про достатнє споживання рідини - для мозку це важливо!
Регулярна фізична активність! Дослідження вказують на те, що фізична активність має позитивний вплив не вироблення у мозку речовин, що передають сигнал між нейронами, а відтак сприяє навчанню, емоційній регуляції та психологічній стійкості. Фізична активність - чудовий спосіб зняти стрес, відновити сили, підняти настрій. Навіть має ефект у лікуванні депресії та інших розладів. Спорт, танці, прогулянки, фізична праця тощо - знайдіть своє!
Пожива для розуму і “серця” - ресурсні активності. Як тіло потребує балансу певних речовин у їжі, так треба пильнувати у щоденному ментальному раціоні присутність і належне співвідношення ресурсних активностей.
Знайдіть
час для навчання, пізнання нового, осмислення, бо наш мозок спраглий вчитися!
час для стосунків із близькими людьми та зв'язку з цінностями - музика, поезія, художні фільми, духовні практики та ін.
час для радості та святкування - позитивні емоції дуже важливі!
час для тиші та усамітнення, час із природою.
і теж трішки можливості просто “побити байдики” - бо для мозку це чудовий спосіб “випустити пару”.
Розвиток різних психологічних навиків. Психіка, як і м'язи, потребує тренування та розвитку. Регулярна практика поступово дає ефект і врешті наша особистість та психологічні здібності розвиваються. І не раз нам послужать, особливо у часи випробувань. Це і
майндфунес-медитації,
техніки плекання вдячності,
навички регуляції емоцій та
копінгу зі стресом,
комунікації,
творчість тощо.
Пам'ятаймо: психічне здоров'я - серцевина нашого загального стану здоров'я!
Немає коментарів:
Дописати коментар