четвер, 25 серпня 2022 р.

Мультфільми українською для дошкільнят (поради психолога)

 Лада Ендресен - Психолог для мам


Дуже намагалася встигнути до вихідних. Фух, вийшло:) Всі продивилася та проаналізувала.
Тому діліться, зберігайте і поїхали!
МУЛЬТСЕРІАЛИ
1. Малятко Зу - історія про малюка Зу, творчі способи подолання труднощів, емпатію, надійну прив’язаність та підтримку, яка окриляє.
2. Пригоди Паддінгтона - історія про ведмежатко з Перу, яке опинилося в британській родині. Багато про прийняття і те, що відрізнятися - це сміливість.
3. Гігантозавр - історія про чотирьох динозавриків, які досліджують світ. Про емпатію і командну роботу.
4. Земля первісних часів - перегукується з попереднім мульсеріалом. Тут п’ятеро маленьких динозаврів-дослідників, які рятують одне одного і долають труднощі завдяки винахідливості і власним якостям.
5. Щенячий патруль - це історія про хлопчика Райдера та його шістьох вірних друзів-цуценят, які рятують одне одного у всіляких пригодах. Тут підкреслюється цінність дружби та безпеки, нормалізується прояв різних емоцій (страху, суму тощо).
6. Октонавти - пізнавальна історія про вісьмох дослідників октонавтів, які захищають одне одного на підводній базі і досліджують морських світ. Про важливість командної роботи та дотримання правил.
7. Клео та Кукін - історія про дівчат та їх друзів, комунікативні навички, спроби себе в різних професійних ролях, шляхи вирішення проблем.
8. Дбайливі ведмедики - історія про різнокольорових плюшевих ведмедів, які допомагають одне одному та навчаються до відповідальності.
9. Маленьке містечко - історія про сімейство ведмежат Брюле, які досліджують світ і вчаться цінним життєвим урокам.
10. Кротик і панда (На заставці напочатку кожної серії герої летять на ракеті, тому, якщо дитина пережила досвід війни, можна перші півтори хвилини пропускати) - історія про дружбу кротика і панди, їх різність, схожість, способи подолання труднощів та емпатію.
11. Корисні підказки - це пізнавальний мультсеріал, де розповідається, як діяти в разі застуди, якщо залишився сам удома, йдеш в похід або тобі просто нудно.
12. Леді Баг - історія про супергероїв. Вчить хоробрості, дружбі, боротьбі добра зі злом та навичкам комунікації.
Вірю, що незабаром буде можливість переглядати українською такі чудові мультсеріали як “Тротро” і “Тигреня Даніель”.
(Щодо мультсеріалу “Фіксики”. Для мене це маленька особиста втрата, тому що це якісний продукт. Так, він є доступний українською мовою, але країна-виробник - рф. І показувати його дитині чи ні, мабуть, це вибір кожного з нас).
КОРОТКОМЕТРАЖКИ без слів
1. A Joy Story: Joy and Heron - про емпатію, сімейні цінності та вдячність одного ранку на озері
2. Piper - про те, як пташеня подолало страх і скільки енергії за ним знаходиться
3. Mia and Morton - про цінності батька й доньки, про відданість родинній справі та віру одне в одне.
4. Sweet Cocoon - історія про гусінь, яка ну дуже сильно хотіла стати метеликом. Дітям тут про взаємодопомогу і командну роботу. А ми можемо побачити і щось більше.
5. Pip - історія про цуценя, яке вірило в себе, долало перешкоди та допомагало іншим.
6. Wings - історія про мишу, яка мріяла літати, і поранену пташку. Про добро, дружбу та страх бути покинутим.
7. The Box (CGI Animated Short Film) - історія про дідуся та мишеня. Про самотність та людяність.
Трішки про особисте. Чому я не вмикаю своїй дитині російськомовні мультики? Зазвичай, мультфільми російською мовою на YouTube розміщені на російському каналі. За кожен перегляд такого мультфільму цей канал отримує від YouTube оплату, з якої власник каналу платить податки в рф. Продовження історії нам відомо.
P. S. Про те, як, коли і скільки маленьким оченяткам можна таращитися в екран, я писала ось тут https://www.facebook.com/278059216209177/posts/1032821557399602/?d=n
Тримаймося:)!

Немає коментарів:

Дописати коментар