Тут Ви знайдете відповіді на листи до Пошти довіри, цікаві посилання, інформацію для роздумів
Тут Ви знайдете відповіді на листи до Пошти довіри, цікаві посилання, інформацію для роздумів
пʼятниця, 29 вересня 2023 р.
Підтримка на межі

Озвучені наміри покінчити з життям спантеличують та змушують відчувати велику напругу. Однак, пам’ятаєте: це добре, якщо людина відкривається вам, адже ви маєте змогу їй допомогти.
Як реагувати, якщо хтось каже вам, що думає про суїцид?

Перш за все, запевніть людину, що ви сприймаєте її слова серйозно. Переконайтеся, що вона розуміє, що ви небайдужі до неї.

«Дякую, що розповідаєш мені, що відбувається з тобою і як ти почуваєшся».
«Я люблю тебе, незважаючи ні на що, і ми разом переживемо це».

Дайте їй зрозуміти, що ви хочете почути більше про те, що вона відчуває і через що проходить. Слухайте активно, виявляйте цікавість та інтерес до деталей.
Запитайте людину, які зміни відбулися в її житті, та як вона дає з ними раду.
Дізнайтеся, як довго людина відчуває небажання жити і як це вплинуло на її життя.

«Чи спричинили думки про самогубство, наприклад, проблеми зі сном чи роботою?»
«Як часто ти виходиш на вулицю? Чи ти ізолюєшся від людей?»

Довіртеся своїй інтуїції та запитайте про це прямо. Дослідження показують, що це не підштовхне людину вчинити задумане. Натомість вона відчує полегшення, бо є хтось, хто піклується про неї.
Важливо, щоб ваше запитання не було осудливим та не викликало почуття провити.

«Ти ж не збираєшся зробити якусь дурницю, правда?»
«Подумай, як це вплине на твоїх батьків»
Натомість, запевніть, що ви розумієте людину та дбаєте про неї.

«Я хочу, щоб ти знав, що можеш сказати мені все, що завгодно».

Зберігайте спокій — те, що хтось думає про самогубство, не означає, що йому загрожує безпосередня небезпека. Однак, хибною є також і думка про те, що розмовою про суїцид людина привертає до себе увагу і насправді не вчинить його.

«Як часто у тебе виникають такі думки?»
«Що ти робиш, коли тобі стає зовсім зле?»
«Що потрібно зробити, щоб ти почувався в безпеці?»
Запевніть людину, що їй можливо допомогти, що її почуття є сигналом того, що настав час поговорити з фахівцем психічного здоров'я.

Ви можете бути турботливим слухачем та підтримувати людину, але ви не є фахівцем із психічного здоров’я. Тож якщо дорога вам людина сказала, що думає про самогубство, це сигнал, що їй слід поговорити з фахівцем із психічного здоров’я.

«Я чую, що тобі важко, і думаю, що розмова з фахівцем буде корисною та допоможе впоратися з цим».
Іноді щоб звернутися за професійною допомогою, найважче зробити перший крок. Допоможіть людині знайти контакти спеціалістів, відвезіть її на зустріч з фахівцем або ж запропонуйте випити кави після візиту.

Не всі люди готові одразу звернутися за допомогою до фахівців. Якщо людина відмовляється від пропозиції професійної допомоги (і якщо їй не загрожує безпосередня небезпека), будьте терплячі та не наполягайте занадто сильно.

«Дай мені знати, якщо ти передумаєш, і я допоможу тобі зв’язатися з фахівцем».
Якщо людина відмовляється від особистої зустрічі зі спеціалістом, запропонуйте їй номер гарячої лінії.
Наприкінці розмови повторіть, що цінуєте можливість говорити з людиною про такі важливі речі. Нагадайте, що у всіх нас іноді виникають труднощі, і що ви й надалі будете поруч із ним/нею.




За матеріалами: http://surl.li/lgbyl
четвер, 28 вересня 2023 р.
Про один з етапів проживання втрати
Міжнародна асоціація психологів по роботі з горем та тяжкою втратою
«Вже не живу лише минулим, але й у майбутнє дивитись ще не можу…»
Якщо ви вже пройшли ту стадію горювання, коли скорботний зазвичай живе лише спогадами та не бажає повертатися в теперішнє, це зовсім не означає, що ви готові сміливо дивитися у майбутнє.
Не вимагайте цього від себе, адже із втратою руйнується наше бачення власного майбутнього. Чому?
Річ у тім, що у всіх наших мріях та планах за замовчуванням була й рідна людина, яку ми втратили.
Погодьтесь, коли ми мріємо про нову оселю, це мрія не лише про нові стіни. Це про те, як вам із родиною буде добре жити в новому помешканні. Коли плануємо другу дитину, то не уявляємо себе з немовлям у вакуумі. Навпаки, малюємо собі картини, як родина стане більшою, як усі радітимуть появі нового маленького члена сім'ї.
Тобто, близькі та кохані люди – це невід'ємна частина наших мрій та планів. Зі смертю когось рідного, майбутнє, яке ви планували собі до втрати, стає неможливим та нездійсненним в тому вигляді, в якому ви його собі намріяли раніше.
У стані, коли мрії та плани зруйновані, а ви відчуваєте лише горе, невимовний біль та сум за померлим, сміливо дивитися у власне майбутнє та коригувати його з урахуванням реальної ситуації просто нездійсненне завдання.
До того ж, страх майбутнього може бути пов'язаний з тим, що тепер ми вже маємо досвід втрати, розуміємо, як це страшно і боляче, і боїмося, що ця втрата – не остання.
А ще, у цьому стані ми боїмося навіть нашого теперішнього. Адже із втратою, навіть коли це стосується втрати здоров'я або фінансової стабільності, ми вже не маємо можливість застосовувати ті моделі, що мали раніше. Простіше, ми просто не знаємо що робити.
З втратою близької людини ми також втрачаємо певну соціальну роль, своє звичне життя, його ритм, комфортність та передбачуваність. Але йти у нову соціальну роль складно і страшно. Це надто різкі зміни, нове навантаження, нові соціальні зв'язки, до яких ми просто не готові у стані переживання горя втрати. Як наслідок, ми починаємо блокувати усі зміни, що мають відбутися в нашому сьогоденні.
Тож, якщо ви не можете дивитися у власне майбутнє, не бачите його, – це нормально і природно. Але це не минеться саме по собі. Над цим потрібно працювати.
Ви маєте поступово вчитися знов бачити своє майбутнє, будувати плани і мріяти.
Усі реакції
Міфи щодо розладів харчової поведінки



У роботі з харчовими розладами можна зіткнутися з міфами, які не тільки здатні загальмувати поліпшення, а й значно нашкодити клієнту!





Вивчати тему РХП краще, звертаючись до першоджерел. Міркувати, дискутувати, підключати критичне мислення, радитися з іншими фахівцями.
Підписатися на:
Дописи (Atom)