Служба психологічного забезпечення ГУНП в Рівненській області
У ПОЛОНІ: ЯК ДІЯТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ
Існують різні причини, чому цивільних беруть у полон: потреба в інформації, розвідка на місцевості, «пошкодували» вбивати, самі здались, “живий щит” тощо. Беруть говірких - інколи просто для розваги. Або таких, на фоні кого окупанти можуть відчути свою могутність.
Як поводити себе у полоні, щоб зберегти життя собі та близьким людям:
Не потрібно чинити опір, кидатися на терористів, намагатися вихопити зброю, основна задача людини яка стала заручником, це вижити і врятувати життя близьких людей, адже заручника який збунтувався терористи, як правило вбивають.
Не порушуйте встановлених терористами правил, щоб не спровокувати погіршення ситуації.
Не проявляйте себе, робіть вигляд, що Ви «не дуже далека людина», не релігійна, без амбіцій, без чіткої позиції. Не потрібно багато і голосно говорити, а також проявляти активність.
Дивіться в очі, але не витріщайтесь, щоб не провокувати ворога. Також не дивіться зневажливо, та з позиції приниженого - це провокує агресора.
Не повертайтесь навмисно спиною до ворога, адже вистрілити в людину, яка дивиться в очі, набагато важче.
Не надавайте ворогу багато інформації, на запитання відповідайте коротко, лаконічно, без зайвих деталей. Діалог має бути нейтральним, без агресії та зацікавленості.
Не демонструйте зв'язок з іншими полоненими, це може нашкодити Вам або Вашим рідним. Якщо бажаєте когось підтримати, робіть це наодинці. Емпатія у полоні дуже недоречна, будь-який прояв співчуття може призвести до посилення катування.
Пам'ятайте, чим більше спроб завадити катуванню, тим сильніші вони будуть.
Не конфліктуйте, не залякуйте, та не погрожуйте. Конфлікт може викликати агресію озброєного ворога.
Не плачте, не прагніть розжалобити ворога, не просіть Вас відпустити. В цьому випадку ворог відчує свою владу і бажання тримати Вас в страху. Намагайтесь дотримуватися спокою.
Якщо ворог побачить в Вас союзника, зіграйте роль шпигуна - створіть уявлення, що Ви підтримуєте їх і їхні дії, а насправді збирайте інформацію, намагайтесь запам'ятати найбільше.
Не провокуйте і не піддавайтесь провокаціям, адже Вас можуть випробовувати.
Пам'ятайте, ті хто тримають Вас в полоні, не приймають рішення самостійно. Навіть якщо терорист співпереживає Вам, його позиція може змінитись в будь-який момент.
Під час визвольної операції, не біжіть на зустріч визволителям, вони можуть сприйняти Вас за ворога. Найкраще лягти на землю і зачекати потрібного моменту. Також не слід брати в руки зброю, щоб Вас не переплутали з терористами.
Якщо на Вас повісили вибухові пристрої, важливо без паніки голосом, або рухом руки дати зрозуміти про це співробітникам спецслужб.
Поставити собі ціль: зберегти життя, щоб потім допомогти покарати терористів.
Не втрачати надії. Нагадувати собі, що на вас чекають рідні. Старатися вижити заради них.
Налаштуйтеся психологічно, що вас не звільнять миттєво, але пам'ятаєте, що звільнять обов'язково!
Головне в ситуації заручника, залишитись живим та неушкодженим, а також зберегти життя близьким людям.
Тому важливо не панікувати, лише в цьому випадку всі рекомендації будуть корисні.
Немає коментарів:
Дописати коментар